Ke každé objednávce dárek zdarma! 🎁 Objednávka nad 1 200 Kč = doprava zdarma! 🚚

Co je HHC-P?

roberto-valdivia-HrRm_V-V0sM-unsplash

HHC-P neboli hexahydrokanabiforol je hydrogenovaná verze HHC. Ve srovnání s HHC nabízí intenzivnější zážitek, ale závisí to na toleranci jednotlivce. Produkty s obsahem HHC-P najdete i na našich stránkách v kategorii HHC-P Vaporizéry.

HHC-P je podobný ostatním kanabionidům, jako například THC či CBD. Vyznačuje se však specifickými účinky. Jeho vlastnostmi jsou protizánětlivé a analgetické účinky. HHC-P je předmětem výzkumu pro možný přínos při léčbě deprese a úzkostných poruch.

Dá se také přirovnat k THC-P, který je přirozeně obsažený v konopí. HHC-P se naopak nevyskytuje v konopí, tato látka se vyrábí v laboratoři. Pro výrobu se částečně používá vodík.ahmed-zayan-4msfw7Pe1iU-unsplash

Jak se HHC-P vyrábí?
HHC-P je tedy syntetický kanabinoid, který je vyráběn v laboratoři vědci, kteří se specializují na tento obor. V přírodě se HHC-P nenachází, takže je nutné ho syntetizovat v kombinaci s laboratoří.

Vyrábí se procesem tzv. izomerizace. Jedná se o metodu, která je nyní využívána pro výrobu většiny konopných produktů. Izomerizace umožňuje reorganizaci molekul v kanabinoidu (CBD) tak, aby se kanabinoid mohl transformovat na novou formu HHC-P.

Co mají kanabinoidy společné jako izomery? Je známé, že všechny vznikají z CBG, který se přirozeně vyskytuje v konopí. Potom se rozštěpí na víc než 100 různých kanabinoidů, jak rostlina dorůstá. Můžeme říct, že všechny kanabinoidy sdílejí stejné molekuly a umožňuje to tak přeorganizování do různých forem.

Jak silné je HHC-P?
Jako u každého z alternativních kanabinoidů je i u HHC-P problém, že na ně bylo provedeno málo nebo vůbec žádné studie, které by se týkaly jejich účinků na lidi. Právě toto ztěžuje odhad síly HHC-P. Všechny tyto nové kanabinoidy jsou právě objevovány a konzumovány širší veřejností.

Nicméně některé z alternativních kanabinoidů, jako například THC-P, má o něco málo více studií, ze kterých lze informace čerpat. Právě THC-P se považuje za mnohem silnější než Delta-9 THC. Dle některých zdrojů byla provedena studie na myších, která ukázala, že THC-P je zhruba 33x aktivnější na CB1 receptorech než THC. Předpokládá se, že HHC-P je více aktivní než ostatní kanabinoidy. Dokonce možná ještě více než THC.

Je HHC-P vyzkoušené a testované?
Nejvíce informací momentálně můžeme získat z recenzí těch, kteří HHC-P již vyzkoušeli. Spousta zákazníků se shoduje, že HHC-P je mnohem silnější než THC a ostatní alternativní kanabinoidy. Určitá část zákazníků má spíše opačný názor. HHC-P pro ně není tak silné, pokud ho srovnají s Delta—9 THC.

HHC-P může mít psychoaktivnější účinky než ostatní kanabinoidy. Proto pokud to přeženete, je možné, že zažijete některé z vedlejších účinků, například úzkost, paranoia, ospalost nebo zvýšená chuť k jídlu.

HHC-P a jeho účinky:cambridge-jenkins-iv-D8dxEgPmOP8-unsplash
* zvyšuje chuť k jídlu

* zvyšuje energii
* úleva od bolesti
* relaxační účinky
* protizánětlivé účinky
* lepší nálada
* úleva od úzkosti
* antioxidant

HHC-P může mít ale i nežádoucí účinky:
* sucho v ústech

* bolest hlavy
* velmi silný psychický i fyzický prožitek

Nadměrné užití HHC-P, stejně tak jako u ostatních psychoaktivních látek, může vést velmi intenzivním vedlejším účinkům. Vzhledem k síle HHC-P je vhodné začít s menšími dávkami a postupně je zvyšovat.

Je tedy HHC-P bezpečné?
Studie HHC-P jsou zatím v začátcích a většinou se názory na něj opírají o názory uživatelů, kteří HHC-P vyzkoušeli. Z toho tedy vyplývá, že jak krátkodobé, tak i dlouhodobé účinky na lidský organismus musí být ještě dostatečně prozkoumány. Právě z tohoto důvodu by měl každý, kdo uvažuje o koupi HHC-P, velmi opatrný a udělat vše pro to, aby byly produkty s jeho obsahem konzumovány v rozumné míře a vždy na základě vlastního rozhodnutí.

Jedno je ale jisté – HHC-P je psychoaktivní kanabinoid. Jeho konzumace tak může přivést do euforického stavu. Vždy toto mějte na paměti a jednejte tak, abyste neohrozili sebe a ostatní osoby ve vašem okolí.

Autor: cbd24.cz

 

 

Všechny informace na této stránce slouží ke vzdělávacím účelům. Naše informace nejsou považovány za náhradu lékařské diagnózy a nelze je tedy považovat za lékařskou radu či doporučenou léčbu. V žádném případě nepodporujeme, neschvalujeme a ani neobhajujeme legální či nelegální užívání omamných látek nebo provozování jiné nezákonné činnosti. Podrobnější informace naleznete v našem Prohlášení odpovědnosti.

Používáme ověření věku Adulto