Ke každé objednávce dárek zdarma! 🎁 Objednávka nad 1 200 Kč = doprava zdarma! 🚚

Demonstrace proti zavedení HHC a THCP na seznam zakázaných látek

Bohužel od 1.3.2024 vláda opravdu schválila dočasné zařazení látky HHC na seznam zakázaných látek do 1.1.2025. Z tohoto důvodu jsme u všech produktů snížili ceny a máte tak  poslední možnost si do 29.2.2024 nakoupit produkty s obsahem HHC a THCP.

Demonstrace? Hell yeah. Když je to nutné, je potřeba se ozvat. Vláda se ve středu shodla na zařazení HHC a THC-P na seznam zakázaných látek a schvalování by mělo proběhnout tento týden. Mohli bychom jen sklopit hlavu a srovnat krok, ale lhostejnost není naše motto. Zapiš si proto do kalendáře 14. února. Ve středu v poledne totiž budeme „slavit“ Valentýna jinak – protestem na Malostranském náměstí. Přijď taky. Je to velká věc.

Hned na začátek chceme zmínit, že nám opravdu záleží na zdraví i na kvalitě produktů. Rozhodně nám není lhostejné, kdo a jak naše výrobky užívá a jsme ochotni čelit všemu, co přijde, čelem. Zařazení HHC na seznam návykových látek není dobrým řešením z mnoha důvodů a ve výsledku samotný zákaz s největší pravděpodobností nic nevyřeší.

I proto píšeme tento článek – aby se vědělo, co se chystá a jak můžeš pomoci.
A.P.P.L. ohlašuje demonstraci a my nebudeme chybět

Nově vzniklá Asociace prodejců psychomodulačních látek (A.P.P.L.) ohlašuje demonstraci. Asociace zastupuje společné zájmy prodejců psychomodulačních látek a pořádáDemonstrace celý ob protest proti zařazení HHC, THCP a jejich derivátů na seznam zakázaných látek.

CO: Demonstrace proti zařazení HHC a THC-P na seznam zakázaných látek
KDY: 14. února 2024, 12:00 hodin
KDE: Malostranské náměstí, Praha - před budovou Parlamentu ČR

Demonstrace je naplánovaná (tak trochu symbolicky) na Valentýna 14. února 2024. Asociace vyzvala všechny své obchodní partnery a zákazníky, aby se k demonstraci připojili. My na výzvu odpovídáme a zvedáme pomyslnou rukavici. Není to totiž jen „boj o marže“, je to boj za práva spotřebitelů a svobodnou možnost volby.

Jak říkáme, JE to velká věc.
Jaké jsou cíle demonstrace?

Upozornit, že zařazení HHC, THC-P a jejich derivátů na seznam zakázaných látek by mělo devastující dopad na 90 % podnikatelů na trhu s konopnými produkty.

Ukázat veřejnosti a zákonodárnému orgánu existenci značného trhu s psychomodulačními látkami a postoj opozice proti zařazení těchto látek na seznam zakázaných látek.

Zdůraznit, že prodejcům není lhostejné, kdo a jak jejich výrobky užívá, a že jsou ochotni čelit odpovědnosti čelem.

Pár důležitých bodů o A.P.P.L.

Asociace sdružuje prodejce psychomodulačních látek z celé České republiky a zasazuje se o to, aby psychomodulační látky byly dostupné všem dospělým osobám, které je chtějí užívat a také podporuje odpovědné užívání těchto látek.

A.P.P.L. se zasazuje nejen o přístup, ale také o odpovědnost. Uvědomuje si důležitost informovaného a zodpovědného užívání a chce prosazovat postupy, které upřednostňují primárně bezpečnost spotřebitelů. I proto se prostřednictvím vzdělávání a propagace snaží podporovat kulturu uvědomělé spotřeby, která ve výsledku prospívá jednotlivcům i celé společnosti.
Co Asociace prozatím dokázala?

Oslovení značného počtu podnikatelů na trhu s psychomodulačními látkami a jejich sjednocení v klíčových otázkách.

Oslovení české i vietnamské komunity do té míry, že výrobci, distributoři a prodejci začali dobrovolně stahovat a pozastavovat prodej diskutovaných výrobků.

Oslovení právního zástupce, který s podporou budoucích členů sdružení vypracoval výzvu vládě.

A.P.P.L. sdílí veškeré informace o své činnosti na svém instagramovém profilu @appl_cz. Na tomto profilu najdeš také transparentní účet, kam můžeš posílat finanční podporu.

 Není ti jedno, co se kolem tebe děje? Good! Vyzýváme tímto všechny, kterým není tato situace lhostejná, aby se k protestu ve středu 14. února připojili.

Používáme ověření věku Adulto