Ke každé objednávce dárek zdarma! 🎁 Objednávka nad 1 200 Kč = doprava zdarma! 🚚

Co je THCP / THC-P?

selective-focus-shot-green-original-amnesias-dark-background

Kde se THC-P vzalo?
THC-P neboli delta-9-tetrahydrocannabidiforol by objeven teprve nedávno. Jedná se o kanabinoidní sloučeninu, kterou objevili italští vědci v roce 2009 při výzkumu Cannabis Sativa L. Díky tomuto objevu se otevřela nová vlna výzkumu konopí a jeho potenciálních účinků na lidské tělo. THC-P se tak stalo celkem populárním a vyvolalo otázky ohledně potenciálních terapeutických a lékařských aplikací.

Je THC-P nejsilnější kanabidiol na světě?
Aktuálně je výzkum této látky omezený. I přes to, že existuje spousta otázek ohledně účinků, vědci začínají objevovat důležité informace. Dle již zmíněné italské studie bylo zjištěno, že THC-P je 30x silnější než THC. Tedy je silnější než hlavní kanabidiol v konopí. Z toho vyplývá, že THC-P může mít silnější účinky na tělo než THC. Může mít ale také odlišné účinky. THC vyvolává euforii a psychické účinky, THC-P naopak může vyvolat relaxaci a fyzické účinky, jako například úleva od bolesti, lepší trávení či zmírnění stresu. Může také silněji působit na endokanabinoidní systém, díky čemu tak může vést k výraznějším účinkům v oblasti úlevy od bolesti, zlepšení spánku a zmírnění stresu a úzkosti. Co je to endokanabinoidní systém se můžete dozvědět v našem článku CBD, HHC a ECS.

THC-P a jeho využití
Sice ještě nebylo zjištěno, jak přesně THC-P funguje na lidský organismus, vědci se ale i přes to domnívají, že má velký potenciál. Právě díky silnějším účinkům by mohlo být THC-P v budoucnu použito pro léčebné účely pro pomoc od bolesti, úzkosti nebo deprese. Aktuálně se stále zkoumá potenciál této látky a účinky na lidský organismus. Je samozřejmě spousta věcí, které o THC-P ještě nevíme, ale již nyní se stává velmi populárním mezi rekreačními uživateli.

Síla THC-P a benefity
Jak už jsme si řekli, THC-P může být až 30x silnější než THC, takže to z něj dělá jeden z nejsilnějších kanabinoidů, které byly kdy objeveny. THC-P i v malém množství tak může nabídnout velice intenzivní zážitek a hlubokou úlevu.

Benefity THC-P:vertical-shot-colored-marijuana-leaves-vertical-line-isolated-white-background
- menší dávka, silnější účinek
- rychlejší a intenzivnější úleva od bolesti (migréna, chronické bolesti, zánětlivé onemocnění)
- lepší relaxace a silnější pocit euforie, lepší nálada (může pomoci lidem trpícími depresemi)
- velký terapeutický potenciál
- nové možnosti pro zkušené uživatele
- zmírnění nevolnosti (může být prospěšné pro pacienty podstupující chemoterapii)
- zlepšení kvality spánku, pomoc s nespavostí

- zlepšení chuti k jídlu (užitečné při ztrátě chuti k jídlu)
- neuroprotektivní účinky (na základě předběžných výzkumů by mohlo pomoci s roztroušenou sklerózou, Alzheimerovou chorobou či Parkinsonovou nemocí)
- zmírnění svalových křečí
- podpora duševního klidu (silný pocit uvolnění)

TCH-P vs THC
THC-P (tetrahydrokanabidiol-pentan-1-ol) je izomer delta-9-THC se svojí vlastní molekulární strukturou. Molekulární struktura THC-P je dost odlišná od delta 9. Má delší alkylový postranní řetězec – „ocas“ atomů, který se rozprostírá od spodní části největší části molekuly. Nadměrně velký postranní řetězec, sedm atomů uhlíku oproti pěti v delta 9, usnadňuje THC-P vazbu na lidské kanabinoidní receptory CB1 a CB2. To znamená, že účinky budou pravděpodobně silnější v mozku a v těle než u Delta 9 THC. THC-P se také nazývá Δ9-THC-P a některé jeho formy se také nazývají fenylalkylkanabinoidy. Stejně tak jako ostatní kanabinoidy je i THC-P produkováno rostlinou Cannabis sativa a také ho lze syntetizovat chemicky.

Je THC-P bezpečné?
THC-P se běžně vyskytuje v konopí a jeho účinky jsou pochopitelnější v porovnání s THC, jelikož se rychleji vstřebává. Je tedy THC-P bezpečné? Přesto, že se zdá, že THC-P může být bezpečné, není dostatečné množství vědeckých důkazů, které by potvrdily naprostou bezpečnost nebo účinnost. Momentálně jsou potřeba další výzkumy pro lepší pochopení této látky a jejích účinků na lidské tělo a mysl. Také je zapotřebí více prozkoumat rizika spojená s užíváním.

THC-P Produkty
V současné době již existuje spousta produktů obsahujících tuto látku. Jedná se o THC-P Cartridge, Vaporizéry, Květy nebo Hašiš.

THC-P Květy
Jedná se o nejtradičnější formu konzumace kanabinoidů. Květy jsou pěstovány tak, aby měly co nejvyšší koncentraci. Vzhledem a vůní se THC-P květy neliší od běžnýchCartridge - CCELL konopných květů, ale účinky můžou být o dost intenzivnější.

THC-P Cartridge
Hodně lidí nyní preferuje vapování a proto jsou k dispozici cartridge. Cartridge obsahují koncentrovaný THC-P destilát. Tato forma užívání je čistší a méně dráždivá alternativa a umožňuje také rychle a efektivně absorbovat THC-P. Cartridge jsou také cenově výhodnější než například jednorázové vaporizéry. Pro začátek si koupíte nabíjecí baterii a cartridge. Po vypotřebování cartridge stačí pouze již dokupovat náhradní a baterie Vám zůstane. Příchuti cartridgí také můžete dle libosti měnit.

V naší nabídce můžete cartridge najít také, a to přesně v kategorii THCP Cartridge. Nabízíme také cenově zvýhodněný set baterie a cartridge.

THC-P Vape
Jednorázové vaporizéry jsou další možností pro vaporizaci. Tato jednorázová pera jsou naplněna THC-P destilátem a jsou připravena k okamžitému použití. Výhodou je také to, že vaporizér nemusíte nijak doplňovat a můžete ho používat ihned po rozbalení.

Aktuálně máme v nabídce jednorázové vaporizéry disPOD, které jsou velmi diskrétní a jednoduše je aktivujete inhalací ihned po vybalení.

THC-P Hašiš
Pro uživatele, kteří preferují tradiční metody konzumace, je k dispozici též hašiš. Tahle varianta je vyrobena z pryskyřice konopných rostlin a díky vysoké koncentraci je to jedna z nejsilnějších forem dostupných na trhu.

Je velmi důležité zdůraznit, že THC-P i ostatní kanabidioly a jejich výzkum je terpve v začátcích, a tak jejich potenciální účinky musí být ještě dále zkoumány. Díky vysoké potenci THC-P je nutné velice opatrné dávkování, aby se předešlo možným negativním účinkům. Stejně jako u ostatních kanabinoidů i zde platí, začít s menší dávkou a postupně dle potřeby zvyšovat.

Autor: cbd24.cz

 

 

Všechny informace na této stránce slouží ke vzdělávacím účelům. Naše informace nejsou považovány za náhradu lékařské diagnózy a nelze je tedy považovat za lékařskou radu či doporučenou léčbu. V žádném případě nepodporujeme, neschvalujeme a ani neobhajujeme legální či nelegální užívání omamných látek nebo provozování jiné nezákonné činnosti. Podrobnější informace naleznete v našem Prohlášení odpovědnosti.

Používáme ověření věku Adulto