Ke každé objednávce dárek zdarma! 🎁 Objednávka nad 1 200 Kč = doprava zdarma! 🚚

O CBG

cristi-ursea-T17Vaci-d7M-unsplash2

CBG patří do stejné kategorie jako CBD nebo třeba THC. Právě tato CBG látka by Vás mohla zaujmout v případě, že trpíte například kožními problémy, zraněním nebo třeba poklesem pozornosti.

CBG je jedním z nejaktivnějších kanabinoidů v konopí hned vedle THC a CBD. Liší se molekulárně i v účincích na náš organismus. Stejně jako ostatní kanabinoidy ovlivňuje endokanabinoidní systém v našem těle.

Kanabigerol (zkráceně CBG) je látka, kterou nalezneme v konopí. Mezi nejběžnější formu konzumace patří právě CBG oleje. Níže uvedeme pár příkladů, kdy by CBG mohlo být účinným pomocníkem.

Ekzém a problematická kůže
Pro léčbu se zejména využívají krémy. Nicméně i vnitřní užívání CBG kapek může pomoci s tímto problémem. CBG údajně vykazuje lepší účinek než CBD.danny-g-_Utk8ZYT4tI-unsplash2

Lupénka
CBG může zpomalit nadměrné tvoření kožních buněk a zklidnit pokožku. Kanabigerol by tedy mohl být alternativou pro farmaceutika.

Proti bakteriím
CBG má antibakteriální a antimikrobiální vlastnosti a může potlačit zánětlivá onemocnění. Podle některých studií by mohlo být CBG kvalitním přírodním řešením na střevní potíže.

Stimulace chuti k jídlu
CBG může zvýšit a stimulovat chuť k jídlu. Pokud trpíte nechutenstvím a nejste schopni do sebe dostat potřebné živiny, mohl by být CBG olej tou správnou variantou kvalitního přírodního řešení.

Nespavost, potíže se spánkem
Zajímavým pomocníkem by mohlo být CBG pro ty, kteří dlouho do noci nemůžou usnout či mají problém s lehkým spánkem a často se v noci budí. Pár kapek pod jazyk by tak mohlo vyřešit Váš problém.

Léčba deprese
CBG blokuje serotoninové receptory, což je důležitá úloha v léčbě deprese

 Pokud máte zdravotní potíže nebo vyšší věk, volte raději oleje se silnější koncentrací, například CBG oleje z naší nabídky s koncentrací 10% a 20%. Dávkování našich CBG olejů najdete ZDE.

Dosavadní znalosti ukazují, že CBG může pomoci při řešení Vašich potíží. Účinky CBG se ale stále testují a vědci přichází s novými objevy.

Samozřejmě je nutné tuto látku vyzkoušet. Na každého člověka působí CBG individuálně a každý si musí zvolit správnou dávku přímo pro něj.

Pamatujte si, že výzkum o účincích CBG je stále v počáteční fázi a je třeba provést další výzkum, aby byly přesněji definovány jeho účinky. Před užíváním CBG se vždy poraďte se svým lékařem.

Autor: cbd24.cz

 

Všechny informace na této stránce slouží ke vzdělávacím účelům. Naše informace nejsou považovány za náhradu lékařské diagnózy a nelze je tedy považovat za lékařskou radu či doporučenou léčbu. V žádném případě nepodporujeme, neschvalujeme a ani neobhajujeme legální či nelegální užívání omamných látek nebo provozování jiné nezákonné činnosti. Podrobnější informace naleznete v našem Prohlášení odpovědnosti.

Používáme ověření věku Adulto